31 mar. 2021

Pomáhame Nezábudke


Pomáhame Nezábudke

Zákazníci BONUS klubu venovali za prvé tri mesiace tohto roka takmer 6 000 eur na podporu krízovej linky Nezábudka. Spolu s darom od Slovnaftu vo výške 10 000 eur je to skoro 16 000 eur na zabezpečenie fungovania linky, ktorá pomáha ľuďom v ťažkých situáciách.

Iniciatíva na podporu linky Nezábudka, ktorú Slovnaft s Ligou za duševné zdravie odštartovali tesne pred Vianocami, oslovila zákazníkov vernostného BONUS klubu Slovnaftu. Tí venovali Nezábudke prostredníctvom svojich Bonus bodov takmer 6 000 eur.

Linku dôvery Nezábudka mesačne vyhľadá až 1 200 ľudí, ktorých trápi frustrácia, samota a strach. Kvalifikované poradenstvo im poskytujú vyškolení profesionáli z oblasti psychiatrie, psychológie a sociálnej práce. Poskytujú emočnú podporu, konkrétne rady v ťažko riešiteľných alebo naliehavých situáciách, možnosť ventilácie a emočného odreagovania, ale aj praktické informácie o ďalšom riešení problémov.

Denne naši poradcovia pomáhajú klientom s úzkosťami, depresívnymi stavmi, pocitmi smútku, osamelosti. Najväčšiu skupinu kontaktov na našej linke, či v telefonickej alebo emailovej poradni, tvoria dlhodobo vzťahové problémy, ktoré, žiaľ, v čase pandémie oveľa viac prerastajú až do násilného správania či vzniku závislostí. V našej činnosti chceme pokračovať i naďalej, preto sme nesmierne vďační za spoluprácu so Slovnaftom, ktorý prišiel s jedinečným konceptom možnosti darovania bodov z BONUS karty na podporu činnosti Linky dôvery Nezábudka. Ďakujeme aj všetkým ľuďom, zákazníkom Slovnaftu, ktorí nám body venovali. Vážime si to.” – hovorí riaditeľka Linky dôvery Nezábudka Monika Martinezová.

Darované BONUS body putujú v podobe finančného ekvivalentu na účet linky Nezábudka, aby mohla naďalej plniť svoje poslanie a pomáhať. Spolupráca Slovnaftu a Ligy za duševné zdravie pokračuje a zákazníci BONUS klubu môžu naďalej prostredníctvom svojich BONUS bodov venovať Nezábudke 2, 5 alebo 10 eur na bonusklub.sk.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.