11 mar. 2022

Pomáhame ľuďom z Ukrajiny


Pomáhame ľuďom z Ukrajiny

Ľudia aj firmy naprieč Slovenskom prejavujú od začiatku konfliktu na Ukrajine veľkú mieru empatie a solidarity, ani nám v Slovnafte nie je táto situácia ľahostajná, preto sa aj my pripájame a pomáhame ľuďom v núdzi. 

PALIVOVÉ KARTY PRE ORGANIZÁCIE POSKYTUJÚCE HUMANITÁRNU POMOC

Sme v kontakte s organizáciami, ktoré sa angažujú na slovensko-ukrajinských hraniciach a zabezpečujú nevyhnutnú podporu utečencom na celom Slovensku. Podporujeme ich palivovými kartami, ktoré im uľahčia  každodennú logistiku a operatívu. Do tejto pomoci sme zahrnuli etablované organizácie s dlhodobou v praxou: Slovenský Červený kríž, Slovenskú katolícku charitu a organizáciu Človek v ohrození a iné

POMOC NA ČERPACÍCH STANICIACH NA VÝCHODNOM SLOVENSKU

Na hlavných tranzitoch zo slovensko-ukrajinských hraníc je umiestnených 8 našich čerpacích staníc. Náš personál sa tu stretáva s ľuďmi utekajúcimi z Ukrajiny. Tým, ktorí sú v núdzi, obsluha čerpacích staníc ochotne pomôže a poradí. Môžu si zatelefonovať, oddýchnuť si a dostanú aj vodu a občerstvenie.

INFOMATERIÁLY V UKRAJINČINE A HYGIENICKÉ BALÍČKY NA ČS

Východoslovenské čerpacie stanice sú vybavené hygienickými balíčkami a dekami. V balíčkoch nájdu základný sortiment ako napríklad zubnú kefku a pastu, šampón na vlasy, produkty intímnej hygieny či vlhčené utierky. Priamo na našich „čerpačkách“ sú tiež k dispozícii informačné materiály v ukrajinskom jazyku so všetkými dôležitými informáciami a kontaktmi.

UBYTOVANIE PRE UTEČENCOV Z UKRAJINY

Prostredníctvom iniciatívy Kto pomôže Ukrajine sme ponúkli ubytovanie v našich ubytovacích zariadeniach v Bratislave.

PLATENÝ DOBROVOĽNÍCKY DEŇ

Zamestnancom, ktorí sa zapoja do pomoci preplatí spoločnosť dobrovoľnícku činnosť rovnako, akoby boli v práci.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.