10 júl. 2015

Padol žreb, každý pozná svojho súpera


Padol žreb, každý pozná svojho súpera

V sídle Slovenského futbalového zväzu sa včera žrebovalo. Tri sklené guľaté nádoby rozhodli o dvojiciach, z ktorých postupne vzídu najlepší. Tí sa v závere sezóny pobijú o futbalový SLOVNAFT CUP.

„Aj tento rok ponesie súťaž názov podľa titulárneho partnera. Bude to SLOVNAFT CUP 2015/2016,“ informoval prítomných novinárov ešte pred žrebom hovorca SFZ Juraj Čurný.

Do novej sezóny najvyššej pohárovej súťaže Slovenska sa prihlásilo 170 tímov. Z prvých dvoch najvyšších líg 33. Z regiónov to bolo až 137 mužstiev, ktoré v uplynulej sezóne kopali v tretej a štvrtej lige. Prvé kolo SLOVNAFT CUPu, ktoré štartuje na jeseň, je v kompetencii regionálnych futbalových zväzov. Najvyššie nasadené kluby nastupujú podľa pravidiel do súťaže až od druhého kola, a potom následne aj v treťom kole. Tretie kolo vytvoria dvojičky zložené z víťazov dvoch po sebe idúcich zápasov druhého kola.

Mužstvo z Trenčína bolo posledným, ktoré v minulej sezóne pozdvihlo nad hlavu prestížny SLOVNAFT CUP, a tak aj tento rok budú od nich fanúšikovia čakať rovnaký úspech. Súperom obhajcu prvenstva, s ktorým držiteľ pohára absolvuje prvý zápas, bude podľa žrebu v druhom kole PŠC Pezinok.

FOTO TASR – Martin Baumann

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.