17 apr. 2020

O nových zelených oázach rozhodli aj hlasy verejnosti


O nových zelených oázach rozhodli aj hlasy verejnosti

Na Slovensku pribudne ďalších 23 nových alebo revitalizovaných zelených plôch. Vybudujú ich dobrovoľníci s podporou nášho grantového programu Zelené oázy, ktorý im pomôže celkovou sumou 60.000 eur.

V 14. ročníku environmentálneho programu o víťazoch po prvý raz rozhodovala okrem grantovej komisie i verejnosť. Medzi 23 najlepších projektov sa tak dostali aj zelené oázy, ktoré mali v každom kraji pri verejnom hlasovaní najviac fanúšikov.

„Obec Malinovo bude mať novú čerešňovú alej, občianske združenie Ďarmoty zrevitalizuje náučný chodník venovaný tradičným remeslám, vznikne nový cyklopoint a komunitné centrum vo vinohradoch zamerané na ekologické vinohradníctvo. Vo verejnom hlasovaní ľudia rozhodli, že náš program podporí tiež obnovu tradičnej orechovej aleje medzi obcou Horné Orešany a kláštorom či vznik náučného chodníka v unikátnom prostredí meandrov Hrona pri Telgárte na Horehroní,“ priblížil Milan Hronec, programový manažér Nadácie Ekopolis.

Odborná komisia ešte vo februári vybrala zo 179 žiadostí o grant 11 najzaujímavejších, ktoré získali priamu podporu. Ďalších 26 projektov sa v marci uchádzalo o hlasy verejnosti. O finálnom rebríčku rozhodlo 19.114 hlasov. Grant získalo 12 projektov s najvyšším počtom hlasov.

Pozrite si podporené projekty na www.oazy.sk.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.