05 mar. 2018

Nadaní mladí ľudia na 11. ročníku Talentov Novej Európy


Nadaní mladí ľudia na 11. ročníku Talentov Novej Európy

Na 11. ročníku Talentov Novej Európy sa predviedli tie najlepšie talenty z oblasti športu, vedy a umenia na javisku Radošinského naivného divadla. Porotcovia zo Stredoeurópskej nadácie, Slovnaftu a profesionálov z troch hodnotených kategórii, si vypočuli prezentácie 88 detí, ktoré sa dostali do finále z celkových 185 prihlásených.

Doteraz bolo podporených už 321 detí v celkovej sume 650 000 eur k čomu tento rok pribudlo ďalších 54 talentov, medzi ktoré bol rozdelený grant v hodnote 66 000 eur. Tento rok to mala odborná porota naozaj ťažké. O tom, kto za svoj talent získa grant rozhodovali viceprezident Slovenského zväzu hádzanej Ernö Kelecsényi, pedagóg FTVŠ UK Ľubor Tománek, šéfredaktor portálu takurcite.sk Denis Bohumil Schvarcz, výtvarníčka Ilona Németh, riaditeľ Konzervatória v Bratislave Peter Čerman, violončelista Jozef Lupták, matematik SAV Anatolij Dvurečenskij, vedec Tomáš Bertók, za Slovnaft Hana Kukučková a za Stredoeurópsku nadáciu Szilvia Czuczor.

Medzi podporenými je z oblasti športu aj 14-ročná lyžiarka Rebeka Jančová, ktorá je 5-násobnou majsterkou Slovenska mladších žiačok v zjazdovom lyžovaní a celková víťazka v Slovenskom pohári v sezónach 2015/2016 a 2016/2017. V rámci umenia sa porota rozhodla podporiť okrem iných aj nadaného 10-ročného huslistu Tea Gertlera, ktorý už teraz dosahuje vynikajúce výsledky. Na medzinárodnej súťaži mladých talentov do 13 rokov, ktorá sa konala v Rusku získal druhé miesto.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.