03 jún. 2015

Kvapka oleja na Ekotopfilme


Kvapka oleja na Ekotopfilme

Približne 35 litrov použitého kuchynského oleja sa podarilo vyzbierať počas Medzinárodného festivalu filmov Ekotopfilm – Envirofilm.

Ekotopfilm – Envirofilm sa konal 25. až 29. mája tohto roka v Bratislave a Banskej Bystrici. Partnerstvo spoločnosti Slovnaft a filmového festivalu s ekologickou tematikou trvá už niekoľko rokov, pričom návštevníci mohli použitý olej priniesť a odovzdať priamo na festivale už tretí rok.

„Ak použitý kuchynský olej považujeme za odpad, škodíme životnému prostrediu. Ak sa však k nemu staviame ako druhotnej surovine, správame sa ekologicky hneď dvakrát – nielen, že neznečisťujeme vodu, ale prispievame k využitiu použitého kuchynského oleja na výrobu biozložky motorovej nafty,“ hovorí riaditeľ Podnikovej a marketingovej komunikácie spoločnosti Slovnaft Anton Molnár.

Spoločnosť Slovnaft v rámci ekologicko-osvetového projektu Aj kvapka oleja sa ráta ponúka občanom možnosť odovzdať použitý kuchynský olej na vybraných čerpacích staniciach. Po úpravách sa z neho vyrába biozložka do motorovej nafty. Za štyri roky trvania projektu sa takto zhodnotili viac ako tri tony použitého kuchynského oleja.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.