04 máj. 2015

Korunovácia Zlatého Amosa 2015


Korunovácia Zlatého Amosa 2015

Populárna celoslovenská anketa o najlepšieho učiteľa Zlatý Amos už pozná svojho víťaza...

Stal sa ním Pavol Leško zo Spojenej školy Dominika Tatarku v Poprade. S najprestížnejším titulom v rámci tejto ankety a zároveň čestnou Cenou Jána Gašperana si odniesol aj finančnú výhru v hodnote 3500 eur.  Historická radnica v Košiciach sa 4. mája stala už po deviaty krát centrom pozornosti všetkých učiteľov Slovenska. Cieľom ankety je vyzdvihnúť najkvalitnejšie vzťahy medzi učiteľmi a žiakmi a aj vďaka spoločnosti Slovnaft oceniť zatraktívnenie technických predmetov akými sú chémia, matematika a fyzika. Slávnostný večer sa niesol v znamení rozprávok Pavla Dobšinského, a tak si mohli prítomný pozrieť napríklad komédiu Ďuro truľo, horor Nebojsa, science fiction O dvanástich mesiačikoch, reportáž Zlatovláska, bájku Ako išlo vajce na vandrovku, cestopis Plavčík a Vratko, a tiež tragédiu Medovníková chalúpka.

Od roku 2013 je špeciálne oceňovaný aj najobľúbenejší učiteľ fyziky, chémie a matematiky – Cenou spoločnosti Slovnaft. Motivácia je pre víťaza veľká, každý z nich získava 1000 eurový šek.

Tohtoročnými naj učiteľmi sú:

Naj učiteľ chémie – Milena Prušanská zo Základnej školy s materskou školou Kuchyňa
Naj učiteľ fyziky – Ľubomíra Záhumenská z Piaristického gymnázia Jozefa Braneckého z Trenčína
Naj učiteľ matematiky – Mária Obselková z Gymnázia Senecká 2 Pezinok

Titul Amos sympaťák získal vďaka internetovému hlasovaniu Juraj Mihaľov zo SOŠ automobilovej v Košiciach, titul Zlatá škola s najväčším počtom prihlásených učiteľov dostala Obchodná akadémia Račianska z Bratislavy, v kategórii Naj príbeh si cenu odniesli Lenka Mašlejová a Karolína Švecová zo ZŠ s MŠ Tajovského v Poprade a Pedagógom, na ktorého sa oplatí spomínať sa stala Alžbeta Zubrická z Košíc a Stanislav Titurus z Tlmáč.

Všetkým víťazom srdečne blahoželáme a nad ich učiteľským umením skladáme pomyselný klobúk.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.