04 feb. 2022

Hlasujte za projekt vo svojom kraji!


Hlasujte za projekt vo svojom kraji!

Stromy a nová zeleň pribudnú v mestách a obciach po celom Slovensku. Postará sa o to 16. ročník grantového programu Zelené oázy Slovnaftu a Nadácie Ekopolis. Prvé výsledky sú už známe. Odborná komisia vybrala 17 najlepších projektov, ktoré získajú priamu finančnú podporu. Ďalších 8 vybraných návrhov sa bude uchádzať  od 4. do 21. februára na www.oazy.sko hlasy verejnosti. Počet hlasov rozhodne o konečnej  výške finančnej podpory.

O podporu sa uchádzalo viac ako sto zelených projektov. Finalisti sa najviac priblížili téme ročníka „Stromy medzi nami“ alebo zaujali nápaditosťou a udržateľnosťou. Vďaka nim pribudnú nové dreviny a zeleň na uliciach miest a obcí. Vytvoria živé koridory, ktoré pospájajú izolované ostrovčeky zelene a podporia lokálnu rastlinnú a živočíšnu rozmanitosť.

Ako uvádza Ľubica Štúberová, manažérka programu Zelené oázy z Nadácie Ekopolis, medzi priamo podporené projekty odborná komisia zaradila napríklad Útulok pre ľudí bez domova v Leviciach, ktorý v rámci projektu Komunitná domácnosť vybuduje úžitkovú záhradu a vytvorí drobnochov. Žiaci a učitelia v Trstenej, Hornej Štubni a Jelšave zas vďaka podpore z grantového programu Zelené oázy vytvoria vo svojich areáloch zeleninové a ovocné záhrady či ovocné sady. Odborná komisia podporila aj výsadbu alejí a stromoradí v obciach Kladzany, medzi obcami Veľké a Malé Dvorníky a pri obci Pravotice. Podporu získala aj výsadba stromov na turisticky atraktívnom mieste Pustého hradu vo Zvolene.

V čase od 4. až 21. februára 2022 budú o ôsmych projektoch rozhodovať hlasy verejnosti. Každý z vybraných projektov automaticky získava minimálnu podporu 1000 eur, pričom každý ďalší hlas pomôže navýšiť sumu finančnej podpory. Verejnosť môže hlasovať na portáli www.oazy.sk.

 

 

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.