22 dec. 2021

Dobrý sused pomohol štrnástim užitočným nápadom v Bratislave a okolí


Dobrý sused pomohol štrnástim užitočným nápadom v Bratislave a okolí

Nové komunitné záhrady aj ihrisko. Celkovo 30 tisíc eur rozdelil v roku 2021 grantový program Dobrý sused medzi štrnásť projektov, ktoré pripravili obyvatelia štyroch mestských častí Bratislavy a okolia. Slovnaft v spolupráci s Nadáciou Ekopolis tak pomohol priamo miestnym komunitám.

Vďaka grantu od Dobrého suseda vznikla komunitná záhrada v Trnávke na Pavlovičke v areáli Saleziánskeho diela, aj v Základnej škole v obci Rovinka. Na Základnej škole Mierová sa zas s podporou Dobrého suseda podarilo vybudovať vonkajšie ihrisko. Projekty zlepšili kvalitu verejných priestorov, rozšírili možnosti stretávať sa a aktívne oddychovať. V Rovinke sa chodník cez pole s rokmi neudržiavaným vetrolamom zmenil na korzo, ktoré slúži obyvateľom na rodinné prechádzky a venčenie psov.

Zo športových podujatí grantový program podporil deviaty ročník Vrakunského behu 2021 a devätnásty ročník benefičného podujatia Na kolesách proti rakovine v Ružinove.

Za každým projektom sú ľudia, ktorí najlepšie vedia, čo v ich mestskej časti alebo obci prinesie úžitok širšej verejnosti.

Zmyslom programu Dobrý sused je podpora výsadby zelene a organizovania lokálnych podujatí, a tiež pomoc klubom a centrám pre deti v zlepšovaní podmienok pre rozvoj školských aj voľnočasových aktivít.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.