05 okt. 2022

Dobrý sused podporil tento rok už trinásť komunitných projektov sumou 30 tisíc eur


Dobrý sused podporil tento rok už trinásť komunitných projektov sumou 30 tisíc eur

Každý dobrý nápad ako zlepšiť verejný priestor, zorganizovať športové či kultúrne podujatie, vytvoriť bezpečné prostredie pre detské hry potrebuje okrem pracovitých rúk aj financie. Grantový program Dobrý sused podporil tento rok 13 zaujímavých projektov a aktívnym komunitám rozdelil spolu 30 tisíc eur.

Postupne ožívajú tri školské projekty, zamerané na úpravu vonkajších priestorov na vzdelávanie alebo voľný čas detí. V parku Ostredky v Ružinove sa vďaka grantu od Dobrého suseda podarilo vylepšiť obľúbené detské dopravné ihrisko. Podporu získali aj športovci. Grant z Dobrého suseda dostal organizátor jubilejného 10. ročníka Vrakunského behu a financie šli aj veslárom zo Zlatých pieskov a Hokejbalovému klubu z Podunajských Biskupíc na zlepšenie podmienok pre tréningy detí. V obci Rovinka grant umožní miestnym v spolupráci s hasičmi vysadiť zelený pás popri domoch. Dobrý sused tiež podporil občianske združenie Odyseus, ktoré  pracuje s komunitou drogovo závislých a ľudí v sexbiznise. Túto komunitu združenie zapojilo do renovácie a upratania denného centra v Pentagone. Príjemnejšie prostredie podporí motiváciu klientov centra k pozitívnej zmene.

Tento rok získali financie na realizáciu aj projekt prvej verejnej komunitnej záhrady v Podunajských Biskupiciach a chránená dielňa Top-Art. S podporou Dobrého suseda Top-Art zorganizuje v Ružinove druhý ročník tvorivých dielní pre hendikepované deti, spojený s osvetou o ich živote.

Grantový program Dobrý sused štvrtý rok podporuje komunitné aktivity vychádzajúce od ľudí žijúcich v bezprostrednej blízkosti rafinérie Slovnaft v troch mestských častiach Bratislavy a obci Rovinka. Od roku 2019 získalo grant už 45 dobrých nápadov na živé, zdravé a fungujúce mestské prostredie. Ľudia, ktorí tu žijú, poznajú lokálne nedostatky verejných priestorov a vedia nájsť vhodné riešenia. Dobrý sused víta tieto aktivity a má pre nich nielen pochopenie, ale aj finančnú podporu na kvalitnú realizáciu.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.