04 aug. 2020

Dobrý sused podporí ďalšie projekty, zapojiť sa môže aj Ružinov


Dobrý sused podporí ďalšie projekty, zapojiť sa môže aj Ružinov

Slovnaft v spolupráci s Nadáciou Ekopolis otvárajú ďalšiu grantovú výzvu pre iniciatívnych obyvateľov Vrakune, Podunajských Biskupíc, Rovinky a po novom aj Ružinova. Grantový program Dobrý sused opäť podporí zaujímavé projekty zlepšujúce život v komunite či okolí bydliska. Občania, samosprávy a organizácie z týchto mestských častí môžu od augusta požiadať o príspevok až do výšky 4 000 eur. Celkovo sa rozdelí 30 000 eur.

Dobrý sused finančne podporuje nápady na zlepšenie kvality života komunít v okolí bratislavskej rafinérie. V predošlom ročníku sa o príspevky mohli uchádzať okrem obce Rovinka aj dve bratislavské mestské časti, od augusta 2020 pribudne tretia mestská časť – Ružinov. Témy projektov by sa mali sústrediť na vytváranie alebo obnovu zaujímavých lokalít, voľnočasové aktivity obyvateľov či budovanie zázemia na rozvoj vodáckeho a cyklistického športu. Súčasťou realizácie projektov má byť spolupráca aktívnych občanov, dobrovoľníkov, samosprávy, školských zariadení a občianskych združení.

V prvom ročníku programu Dobrý sused Slovnaft podporil z 22 prijatých žiadostí o grant 12 z nich. Vďaka grantom sa podarilo zrekonštruovať detské ihrisko v Rovinke, zorganizovať školu kajaku AŠK Inter Bratislava pre deti zo základných škôl, kúpiť vybavenie na turnaje hokejbalu občianskeho združenia HBK vo Vrakuni či dobudovať detské ihrisko v materskej škole Hnilecká.

„Obyvatelia sami najlepšie vedia, čo treba vylepšiť na ich sídlisku, v škole či škôlke, aby tam mohli deti a dospelí tráviť voľný čas a cítili sa dobre. Prvý ročník programu Dobrý sused priniesol niekoľko originálnych projektov a verím, že aj druhý ročník bude motivovať obyvateľov Vrakune, Podunajských Biskupíc, Ružinova a Rovinky – našich susedov k zaujímavým nápadom. My im pomôžeme s ich realizáciou,“ hovorí Gabriel Szabó, podpredseda predstavenstva SLOVNAFT, a.s. 

Bližšie informácie o kritériách programu a formulár žiadosti nájdu žiadatelia na www.slovnaftludom.skwww.ekopolis.sk alebo u programového manažéra Nadácie Ekopolis: Milan Hronec, [email protected], 0911 452 457

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.