27 mar. 2017

DETSKÉ DIVADELNÉ PREDSTAVENIA NAVŠTÍVILO VĎAKA PROJEKTU SO SLOVNAFTOM DO DIVADLA UŽ VIAC AKO 30 TISÍC ŠKOLÁKOV


DETSKÉ DIVADELNÉ PREDSTAVENIA NAVŠTÍVILO VĎAKA PROJEKTU SO SLOVNAFTOM DO DIVADLA UŽ VIAC AKO 30 TISÍC ŠKOLÁKOV

Od roku 2012 navštívilo divadelné predstavenia vďaka projektu So Slovnaftom do divadla viac ako 30 000 školákov. Projekt vznikol v snahe pomôcť základným školám vo väčšej miere využiť kultúrne poukazy Ministerstva kultúry SR, keďže preprava detí na kultúrne podujatia často prevyšovala ich finančné možnosti. Slovnaft preto v spolupráci so SAD Dunajská Streda a Eurobus, a.s., zabezpečuje ich prepravu. Prepravu detí zatiaľ spoločnosť podporila sumou 140 000 eur.

Ambasádorkou projektu sa v tomto roku stala herečka Táňa Pauhofová: „Teším sa z toho, pretože v čase mobilov, tabletov, aplikácií a hier je návšteva divadla pre mnohé deti ako sci-fi. Umožniť im navštíviť divadelné predstavenie je ako otvoriť im dvere do iného sveta. Potom už je len na každom z tých detí, či sa mu ten svet zapáči alebo nie… Ale týmto projektom deťom dávame možnosť vyskúšať si to a rozhodnúť sa“.

Okrem Malej Scény v Bratislave sa do projektu zapojili aj Jókaiho divadlo v Komárne, Divadlo Martin, Spišské divadlo, Bábkové divadlo v Košiciach, Štátne divadlo v Košiciach a Divadlo Thália Színház v Košiciach.

Anton Molnár, riaditeľ podnikovej a marketingovej komunikácie SLOVNAFT, a.s.,: „Našou ambíciou nie je lámať rekordy v návštevnosti detských predstavení, ale umožniť čo najviac deťom zažiť ozajstnú divadelnú atmosféru. Pre nás je tento projekt dlhodobým záväzkom, ale zároveň aj investíciou do výchovy novej generácie.“

Cieľom projektu je aspoň raz mesačne prepraviť 4 autobusmi deti do divadla, ktoré je vzdialené od školy do 50 km. V prípade rozšírenia spolupráce o ďalšie mestá by sa prepravná kapacita mohla zvyšovať.

Fotogaléria

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.