03 jún. 2022

Deň detí oslavovali aj malí pacienti Univerzitnej nemocnice


Deň detí oslavovali aj malí pacienti Univerzitnej nemocnice

Medzinárodný deň detí každoročne patrí k významným sviatkom všetkých detí. V Univerzitnej nemocnici Bratislava sme nezabudli ani na tie, ktoré tento sviatok museli pre svoju chorobu stráviť na nemocničnom lôžku. Pre deti na Infekčnej klinike sme zakúpili skladačky Lego a Ing. Martin Demčák, riaditeľ pre bezpečnosť rafinérie prišiel osobne do nemocnice hračky odovzdať.

„Osobne považujem za krásne zachovať si detské srdce navždy, a aj v dospelosti osláviť deň detí – obdarovaním. Sme radi, že sme mohli pri tejto príležitosti deťom ozvláštniť ich sviatok, a veríme, že hračky im aspoň čiastočne spríjemnia pobyt v nemocnici. Zo svojho dospelého aj detského srdca im želám čo najrýchlejšie uzdravenie,“ hovorí DEMČÁK Martin (SLOVNAFT a.s.).

 „Naši detskí pacienti mali obrovskú radosť z hračiek a nás veľmi teší, že sme im mohli aspoň takto vyčariť úsmev na tvári a spríjemniť chvíle v nemocnici. Ďakujeme spoločnosti Slovnaft za to, že nám opäť pomohli zrealizovať takúto peknú myšlienku. Slovnaft nám už niekoľko rokov pomáha so zlepšovaním podmienok nielen pre našich pacientov, ale aj pre zamestnancov. Takúto spoluprácu si nesmierne vážime a sme za ňu veľmi vďační,“ povedal MUDr. Alexander Mayer, PhD., MPH, MHA, riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava.

 Odovzdávania sa zúčastnila ja primárka oddelenia MUDr. Soňa Gabrišková, ktorá nám opísala samotné odovzdávanie hračiek deťom. „Vidieť úprimnú detskú radosť v očiach je na nezaplatenie. Veľmi som sa tejto myšlienke potešila a verím, že táto milá aktivita sa stane tradíciou už každý rok, naši detskí pacienti to rozhodne ocenia.“

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.