25 jan. 2018

DAKAR 2018: Štefan Svitko opäť preukázal veľkú bojovnosť a odvahu


DAKAR 2018: Štefan Svitko opäť preukázal veľkú bojovnosť a odvahu

Na jubilejnom 40. ročníku rely Dakar 2018 aj napriek rozbitým navigačným zariadeniam Svitko dojazdil 10. etapu medzi prvou dvadsiatkou pretekárov a v celkovom poradí bol na výbornom 8. mieste.

Jediný slovenský reprezentant mal však v závere tejto 10. etapy zo Salty do Belénu na území Argentíny v extrémne náročnom teréne ťažký pád. Stalo sa tak len dvadsať kilometrov pred cieľom. Pri drastickom páde si poranil rameno a poškodila sa aj jeho motorka.

V cieli 10. etapy bol Svitko napriek zraneniam a poškodenej motorke odhodlaný nastúpiť na trať aj na ďalší deň. Jeho Slovnaft Rally Team stroj opravil, ale rozsah zranení sa ukázal vážny. Štefan Svitko bol nútený pre neustávajúce poúrazové bolesti z Dakaru odstúpiť.

Extrémna etapa zo Salty do Belénu vyradila nielen Štefana Svitka, ale aj dovtedajšieho lídra Dakaru Adriena van Beverena. Spadol len 3 kilometre pred cieľom meraného úseku. So zlomenou kľúčnou kosťou a poranenou chrbticou ho vrtuľníkom previezli do nemocnice.

Výkon Štefana Svitka a jeho Slovnaft Rally Teamu bol na jubilejnom 40. ročníku Dakaru excelentný. Po opatrnom začiatku sa začal Svitko od druhej etapy nepretržite posúvať vyššie. Už v 4. etape prišiel do cieľa ako piaty a túto výbornú pozíciu si zopakoval aj v 8. etape na území Bolívie. Bolo to jeho štvrté etapové umiestnenie v Top 10, čo sa prejavilo aj v celkovom hodnotení. Pred osudným pádom figuroval na 7. mieste medzi TOP 10 svetovými jazdcami.

Galéria

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.