29 jan. 2018

Chémia je zábava aj s youtuberom Gogom


Chémia je zábava aj s youtuberom Gogom

Súčasťou kampane Chémia je zábava, ktorej cieľom je už druhý rok vzbudiť záujem žiakov základných škôl o štúdium chémie, bola aj súťaž spojená s najsledovanejším slovenským youtuberom Gogom, Danielom Sebastiánom Štrauchom. Súťaž odštartovala v novembri minulého roka vlogom na jeho youtubovom kanáli Gogomantv.

Vo videu youtuber Gogo predstavil Strednú odbornú školu chemickú vo Vlčom hrdle a vyzval žiakov druhého stupňa základných škôl k pokusu „oživiť obrieho červa“, inak chemikom známeho aj ako slonia pasta. Svoje výsledky potom pridávali na Instagram označené #chemiajezabava.

Najoriginálnejším výstupom sa pochválili siedmaci z komárňanskej ZŠ Rozmarínová, ktorí oživili niekoľko obrích červov súčasne. Efektné chemické divadlo tak zaslúžene získalo prvú cenu. Na druhom mieste skončila ZŠ Fándlyho z Pezinka a z tretieho miesta sa môžu tešiť žiaci zo ZŠ Štefanov. Druhé a tretie miesto získava originálne chemické plášte s ilustráciou Goga pre celú triedu.

Video Hókus Pókus, ktorý doma neskúšaj má na sieti Youtube 416 tisíc zhliadnutí a viac než 1200 komentárov. Do súťaže sa zapojili desiatky základných škôl a výsledkom je vyše sto príspevkov na Instagrame s hashtagom #chemiajezabava.

 

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.