08 júl. 2019

Česko-slovenský Superpohár priniesol fanúšikom futbalový zážitok


Česko-slovenský Superpohár priniesol fanúšikom futbalový zážitok

V česko-slovenskom Superpohári sa divákom v trnavskej City Arene 6. júla 2019 predstavili víťazi dvoch najvyšších futbalových pohárových súťaží – českého MOL Cupu a slovenského Slovnaft Cupu. Po suverénnom výkone a jasnom víťazstve 3:0 nad domácim Spartakom Trnava si cennú trofej odniesla pražská Slavia. Súboj sledovalo naživo vyše 7000 fanúšikov.

Slavia Praha od začiatku potvrdzovala svoje kvality. Hostia vynikali v rýchlosti, technike, nasadení, schopnosti kombinovať a vyhrávať súboje, Spartak čelil súperovi s veľkým odhodlaním a postaral sa o zaujímavý duel. Ako povedal tréner Spartaka Ricardo Cheu po stretnutí, jeho tím si bol vedomý, že hrá proti veľkému súperovi, ktorý zaznamenáva úspechy nielen v domácej lige a dokázal sa mu do istej miery vyrovnať. Poďakoval fanúšikom za skvelú atmosféru. Spokojný bol hlavne tréner Slavie Jindřich Trpišovský. Ocenil krásne prostredie, vysokú návštevnosť a perfektnú organizáciu.

Spoločná československá futbalová súťaž, ktorá sa v roku 1993 rozdelila po rozpade federácie, bola obnovená pred dvoma rokmi. Vtedy v súboji víťazov českého a slovenského pohára Fastav Zlín porazil Slovan Bratislava a zapísal sa do histórie česko-slovenského Superpohára ako prvý víťaz. Po ročnej prestávke si teraz výnimočnú trofej opäť prevzal český tím.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.