22 apr. 2016

Ako prebehol 10. ročník programu Zelené oázy?


Ako prebehol 10. ročník programu Zelené oázy?

Je za nami už jubilejný 10. ročník úspešného grantového programu Zelené oázy.

Tento program organizuje Nadácia Ekopolis v spolupráci so spoločnosťou Slovnaft, a.s. a každý rok sa teší veľkej popularite medzi ľuďmi, ktorí majú záujem zlepšovať svoje životné prostredie. 10. ročník bol výnimočný v tom, že sa osobitne venoval podpore komunitných projektov a ich rozvoju. Podporených bolo 21 projektov po celom Slovensku celkovým finančným obnosom vo výške 56 000 €.

Medzi najzaujímavejšie projekty posledného ročníka patrí vybudovanie Ekocentra v bratislavskej Karlovej Vsi, kde bude organizácia Envirosvet vytvárať vonkajšiu klubovňu, záhony so zeleninou či kompostoviská. Úspešným je tiež projekt Včelárskej minifarmy v Liptovskom Mikuláši, ktorá vzniká v spolupráci so Strednou odbornou školou polytechnickou.

Počas desiatich rokov fungovania tohto programu sa v rámci grantov rozdalo vyše pol milióna Eur a celkovo bolo podporených 225 projektov. Veríme, že s budovaním lepšieho miesta pre život sa bude minimálne v tomto rozsahu pokračovať aj v nasledujúcich rokoch. Bližšie informácie o výsledkoch 10. ročníka Zelených oáz nájdete TU.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.