13 jún. 2012

Aj vicemajstri sveta vyrastali v našej extralige


Aj vicemajstri sveta vyrastali v našej extralige

20. ročník TIPSPORT EXTRALIGY 2012/13 opäť s dvoma partnermi a nováčikom medzi klubmi

Po jednom z najväčších hokejových úspechov Slovákov na Majstrovstvách sveta v hokeji 2012 vo Fínsku, sa na Slovensku už o 3 mesiace začne jubilejný 20. ročník najvyššej hokejovej súťaže TIPSPORT EXTRALIGA 2012/13.  Slovenskú extraligu čaká niekoľko noviniek, z ktorých najväčšou je posun klubu ŠHK 37 Piešťany z 1.ligy do extraligy. Zmena súvisí s odchodom víťaza minuloročnej sezóny, klubu HC SLOVAN Bratislava do KHL.

Súťaž aj v sezóne 2012/13 ponesie oficiálny názov – TIPSPORT EXTRALIGA, nazvanej podľa generálneho partnera súťaže, spoločnosti TIPSPORT SK a.s. V rámci Play Off k nemu opäť pribudne stabilný partner hokejovej súťaže, spoločnosť SLOVNAFT a.s., ktorá dlhodobo podporuje najvyššiu súťaž a ostáva v pozícii hlavného partnera extraligy a zároveň generálneho partnera jej vyvrcholenia. Aj túto sezónu záverečná časť súťaže preto ponesie spoločný názov  SLOVNAFT Play Off, TIPSPORT EXTRALIGA.

Podobne ako tomu bolo v uplynulej sezóne, aj v sezóne 2012/2013 bude hrať 10 tímov. „Herný systém súťaže ostáva zachovaný tak, ako po minule roky. To znamená, že kluby odohrajú 54 kôl základnej časti, po ktorej bude nasledovať Play Off a aj baráž medzi posledným tímom extraligy s prvým tímom prvej ligy. Som rád, že blížiacu sa sezónu oživí nový klub, ktorý so sebou prinesie nové hokejové talenty. Len v prípade, ak dáme šancu mladej krvi, môžeme očakávať ďalšie podobné úspechy ako tomu bolo tento rok v Helsinkách“ uviedol Vladimír Paštinský riaditeľ spoločnosti PRO HOKEJ, a.s..

Reprezentačnú dvadsiatku čaká v rámci TIPSPORT EXTRALIGY do konca roka 2012, teda do Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji hráčov do 20 rokov, 20 zápasov. S každým klubom odohrajú jeden zápas doma a jeden na súperových klziskách.

Program úvodného kola TIPSPORT EXTRALIGY:

Začiatok základnej časti: 18.09.2012
Koniec základnej časti:  03.03.2013
Hracie dni: utorok, piatok, nedeľa

Program SLOVNAFT PLAY OFF TIPSPORT EXTRALIGY:

Začiatok: 06.03.2013
Posledný možný finálový zápas: 19.04.2013

Oficiálni partneri najvyššej hokejovej súťaže hodnotia uplynulú sezónu pozitívne.

„Uplynulá sezóna potvrdila, že naše rozhodnutie podporiť slovenskú extraligu bolo správne. Aj v novej sezóne ostávame paralelne titulárnym partnerom tak slovenskej, ale i českej extraligy“ vyjadril spokojnosť Miroslav Baranec, marketingový riaditeľ spoločnosti TIPSOPRT SK, a.s.. „Okrem toho vnímame naše partnerstvo v najvyššej slovenskej hokejovej lige ako výraznú podporu celoslovenského hokeja. Uvedomujeme si dôležitosť podpory mladých hráčov hlavne v období pôsobenia KHL na Slovensku“.

„Pripravili sme množstvo aktivít aj pre návštevníkov štadiónov TIPSPORT EXTRALIGY ako aj zákazníkov našich stávkových kancelárií. Na každom zápase budú môcť návštevníci vyhrať atraktívne ceny a naši zákazníci budú môcť tipovať TIPSPORT EXTRALIGU bez manipulačného poplatku“ dodal ďalej Miroslav Baranec.

„SLOVNAFT  je v rámci extraligy aktívny už 6. rok. Túto  sezónu hodnotíme ako veľmi úspešnú z diváckeho pohľadu. Odrazilo sa to aj v rámci play off časti, kedy sa veľa fanúšikov hokeja zapojilo do sprievodnej zábavnej  aktivity, ktorú sme organizovali so Slovnaft hokejovým hrdinom priamo na štadiónoch a zaujala aj naša aplikácia „Máš doma hokejovú hviezdu“ spolu s publikovaním statusov zo zákulisia play off.  Verím, že všetkých, ktorí sa zapojili sme potešili odmenou. Aj v nasledujúcej sezóne by sme chceli pokračovať  a pripraviť niečo atraktívne, čo pritiahne pozornosť fanúšikov a návštevníkov hokejových duelov,“ uviedol Anton Molnár, riaditeľ útvaru Podnikovej komunikácie spoločnosti SLOVNAFT a.s..

Sezóna 2011/2012 bola úspešná aj z pohľadu návštevnosti. Len zápasy základnej časti TIPSPORT EXTRALIGY v sezóne 2011/2012 prilákali na zimné štadióny viac divákov ako tomu bolo za posledné dva roky. Počet divákov sa zvýšil zo 698 835 na 729 983 divákov. V praxi to znamená, že svoje favorizované tímy prišlo podporiť o 31 148 divákov viac, a to napriek tomu, že sa odohralo o 20 zápasov menej. Vypredané boli tiež finálové duely, ktoré postavili na nohy doslova celé Slovensko. Spoločnosť PRO HOKEJ, a.s. ako organizátor TIPSPORT EXTRALIGY chce v novej sezóne spolu s partnermi opätovne motivovať divákov, k čo najvyššej účasti na všetkých extraligových zápasoch.

Kontakt

Radi by ste získali podporu pre seba alebo svoj projekt?

Stiahnite si žiadosť a vyplnenú ju odošlite na adresu [email protected].

Spoločnosť SLOVNAFT, a.s. spracúva osobné údaje v súlade s platnými právnymi predpismi v oblasti ochrany osobných údajov. Všetky informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov a práv dotknutej osoby pri spracúvaní osobných údajov a povinností spoločnosti SLOVNAFT, a.s. ako prevádzkovateľa nájdete TU.